Scrub do ciała przypomina trochę peeling, lecz jest to całkowicie odmienny typ kosmetyku. Scrub ma bardziej dogłębne działanie. Przeważnie w jego składzie można odnaleźć pestki owoców, rozkruszone pestki dyni lub choćby skorupy orzecha. Gdy potrzebujesz większego oczyszczenia skóry, scrub będzie dla ciebie świetnym kosmetykiem do pielęgnacji ciała. Obok odrobin ścierających scrub ma także bazę wiążącą – przeważnie jest to głęboko nawilżające działanie.

Scrub, zatem peeling gruboziarnisty?

W opinii wielu osób scrub to krem do złuszczania obumarłego naskórka w sposób automatyczny, natomiast zastosowany środek jest gruboziarnistym peelingiem. Scrub natomiast funkcjonuje odmiennie aniżeli peeling oraz nie jest on korzystny dla każdych rodzajów skóry. Nie poleca się go zwłaszcza osobom, jakich skóra jest wrażliwa czy boryka się z trądzikiem. Ale dobrze funkcjonuje na skórę normalną. Należałoby wybierać kosmetyki uzupełnione o elementy nawadniające oraz odżywiające.

Scrub – po co go wykorzystywać?

Scrub (https://hagi.com.pl/pl/p/kosmetyki-do-kapieli/naturalny-scrub-do-ciala-z-olejem-z-pestek-sliwki-i-jojoba/) to mniej czy bardziej inwazyjny zabieg kosmetyczny, wykonany w celu usunięcia obumarłych komórek skóry i rozmaitego typu problemów, np. przebarwień. Oddziałuje zarówno na powierzchnię zrogowaciałą naskórka (częściowo ją usuwając), jak również jego głębsze powłoki. Oczywiście dlatego po jego wykonaniu nasza cera jest odczuwalnie gładsza, niezwykle przyjemna, ukrwiona oraz zdecydowanie lepiej chłonie elementy wzmacniające z kremów lub masek. Znaczy to, iż doskonale zrobiony peeling zapewnia nie jedynie szybki rezultat wygładzenia, lecz stanowi także dobre przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji.

Jak stosować scrub?

Przede wszystkim zastanów się jaki masz typ skóry. Scruby dzielą się na drobnoziarniste, średnioziarniste i gruboziarniste. Im delikatniejsze cząstki, tym, słabszy rezultat tarcia o skórę – więc tenże typ jest zalecany do pielęgnacji twarzy. Scrub winien być wykorzystywany 1-2 razy w tygodniu, natomiast jego typ musi być dostosowany do typu skóry. Innej pielęgnacji potrzebuje skóra naczynkowa, natomiast odmiennej tłusta.

Scrub lub peeling – co wybrać

Dobór między scrubem natomiast peelingiem zależy od osobistych preferencji oraz rodzaju cery. Osoby z delikatną cerą powinny zdecydować się na niezwykle delikatny peeling, jaki nie będzie bardzo wnikał w skórę. Dzięki temu zostanie ona odżywiona oraz nie pojawią się na niej żadne podrażnienia. Gdy natomiast potrzebne jest głębsze wejście w skórę, to doskonale sprawdzi się tu scrub. Dzięki niemu zrogowaciały naskórek zostanie rzeczywiście efektywnie wyeliminowany, natomiast skóra stanie się gładka oraz nabierze kolorów.

Liść zdjęcie autorstwa pvproductions - pl.freepik.com